Kaip surinkti pirmosios pagalbos vaistinėlę

Keliones ir atostogas dažnai lydi laiko juostų pasikeitimai, vietinės virtuvės pažinimas ir neįprastos oro sąlygos. Reikia iš anksto pasiruošti galimoms sveikatos problemoms. Bent jau kompetentingai surinkite kelionės pirmosios pagalbos vaistinėlę su reikalingais vaistais bet kuriam turistui – suaugusiam ir vaikui.

Sudarėme sąrašą vaistų, kurie padės išvengti didelių problemų ir sutaupys atostogas. Prekės skirstomos į kategorijas – taip lengviau susidėti pirmosios pagalbos vaistinėlę kelionei ir nieko nepamiršti.

Medžiagoje yra pagrindiniai vaistai vaikams ir suaugusiems, kurie yra beveik kiekvienoje namų vaistinėlėje. Tačiau prieš vartodami turėtumėte pasitarti su gydytoju. Atminkite, kad bet koks vaistas turi kontraindikacijų, kiekvieno žmogaus kūnas yra unikalus, o savarankiškas gydymas gali sukelti pavojingų pasekmių. Būtinai perskaitykite instrukcijas ir stebėkite vaistų galiojimo laiką.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė neužima daug vietos lagamine, tačiau gali sutaupyti visą kelionę.

Dėl peršalimo

Kad išvengtumėte peršalimo, apsirūpinkite vitaminais C ir D. Pajutę, kad pradedate sirgti, galite jų gerti profilaktikai. Jei temperatūra pakyla, galite paimti Theraflu, Antigrippin, Coldrex ar kitus panašius miltelius maišeliuose. Juose yra paracetamolio, kuris sustabdys peršalimą ankstyvosiose stadijose.

Vartokite karščiavimą mažinančius vaistus – paracetamolį, aspiriną ​​(dar žinomą kaip acetilsalicilo rūgštis), Ibukliną, Nurofeną arba Ibuprofeną. Atminkite, kad temperatūrą rekomenduojama sumažinti, jei ji viršija 38,5 °C.

Nuskausminamųjų

Galvos skausmas, mėnesinės, skaudantis dantis – nuo ​​šių negalavimų niekas neapsaugotas net atostogų metu. Kad išvengtumėte diskomforto, su savimi pasiimkite skausmą malšinančius vaistus – Nurofen, Mig, Next, Ketorol, Pentalgin, No-shpu arba Analgin.

Dėl virškinimo trakto problemų

Atostogaudami mus dažnai lydi nepažįstamas maistas ir gėrimai, prastai nuplauti vaisiai ir didelis alkoholio kiekis. Be to, žarnyno infekcijos dažnai pasireiškia jūroje. Galiu padėti nuo apsinuodijimų Enterosgel, Polysorb, Imodium, Smecta, Alfasorb ar Enterofuril. Jei jaučiate skrandžio spazmus, tiks „No-shpa“, „Meteospasmil“, „Duspatalin“ arba „Spazmonet“. Jei jaučiate, kad persivalgėte, galite vartoti Creon arba Mezim Forte.

Nuskausminamieji, karščiavimą mažinantys, antispazminiai, vaistai nuo peršalimo, taip pat pleistrai ir tvarsčiai – galbūt kelionės pirmosios pagalbos vaistinėlės pagrindas.

Dėl alergijos

Alerginę reakciją gali sukelti bet kas – nuo ​​neįprasto prieskonio egzotiškame patiekale iki vietinio augalo ir net saulės. Kaip pirmosios pagalbos priemones atostogauti galite pasiimti Cetrin, Tavegil, Claritin. Būkite pasirengę, kad dauguma alergijos vaistų sukelia mieguistumą.

Sergant ausų, nosies, gerklės, akių ligomis

Tai ypač aktualu, jei vykstate atostogauti prie jūros ar vandenyno. Ausų skausmui malšinti rekomenduojama vartoti priešuždegiminius lašus – Otipax, Otirelax, Otinum arba Droplex. Jei akys paraudusios ir niežtinčios, gali padėti Tobrex, Vitabact, Albucid ar Gentamicin lašai. Nuo slogos padedantys purškalai yra Tizin, Xymelin, Polydex arba Afrin. Esant gerklės skausmui, patogu vartoti pastiles – pavyzdžiui, su antiseptiku ir anestezijos komponentu. „Grammidin“, „Strepsils“, „Immudon“ arba „Hexoral“ gali susidoroti.

Nuo sumušimų, įpjovimų, traumų

Į savo kelionės pirmosios pagalbos vaistinėlę įdėkite ką nors, kas gali būti naudojama paveiktai vietai gydyti. Pavyzdžiui, antiseptinis tirpalas, pvz., „Chlorheksidinas”, „Miramistinas” arba paprastas vandenilio peroksidas. Norint apsaugoti žaizdą nuo infekcijos, rekomenduojama paimti vatą, tvarstį ar lipnų pleistrą.

Dėl saulės nudegimo

Priemonės nuo saulės nudegimo ypač svarbios keliaujant prie jūros. Paimkite kremus, purškalus ir tepalus, kuriuose yra pantenolio. Turėtų padėti „D-Panthenol“, „Bepantol“ arba „Dexpanthenol“.

+37068676464