2023 m. gruodį draugai iš Italijos ir Ispanijos jau seniai pakvietė pas save į svečius, todėl, kai atsirado galimybė, paprašė „Koradius kelones” specialistų sudaryti mums maršrutą aplankyti Italiją, Ispaniją ir Prancūziją, pasiimti lėktuvo bilietus ir rezervuoti viešbučius. Mūsų vaikai gerai mokosi, todėl mokykloje nekilo problemų su mokytojais-juos ramiai išleido į kelionę studijų metu. Jaunesnioji dukra mokosi prancūzų kalbos ir jau seniai svajojo pamatyti Eifelio bokštą, todėl nusprendėme jai nustebinti ir kelionės metu papildomai aplankyti Paryžių ( ji sužinojo apie tai prieš pat skrydį į Paryžių, oro uoste Ispanijoje)))). Apskritai, kelionės metu buvo daug emocijų ir įspūdžių, tiek teigiamų, tiek neigiamų – Paryžiuje sukčiai sugebėjo mus apgauti ir išvilioti pinigus. Bet apie viską iš eilės…
Iš pradžių mes aplankėme Bergamą (Italija), istoriją apie šią kelionę galite perskaityti čia, kitas mūsų kelionės miestas buvo Milanas (Italija), istorija ir apie šią kelionę – čia, gerai, tada mes nuvykome į saulėtą Ispaniją. Pasakojimas apie kelionę į Althea ir Guadalest-galite perskaityti čia, Valensijoje-čia. Mūsų žiemos kelionės po Europą pabaiga buvo Paryžius.
Paryžius (Prancūzija)
Iš Ispanijos į Prancūziją atskridome per 2 valandas ir 20 minučių, oro temperatūra buvo +6 °С, vakare prasidėjo lietus. Iš Beauvais Airport oro uosto į Paryžių atvykome autobusu. Autobusai iš oro uosto važiuoja kas 30 minučių.
Nedidelė gudrybė: oro uoste atvykimo salėje iš karto pamatysite automatinius autobusų bilietų į Paryžių terminalus, bilietų kaina yra 18 eurų tiek suaugusiam, tiek vaikui, tačiau tiesiog po 5 metrų yra stendai su informacija apie bilietų pirkimą internetu už 16,90 eurų vienam asmeniui. Internetu galima įsigyti bilietus su nuolaida ir vaikams iki 11 metų-už 9,9 Eur. Vaikams iki 4 metų pervežimas nemokamas. O jei perkate bilietus ten ir atgal, tai bus dar pigiau.
Vidutinis kelionės laikas nuo Beauvais Airport iki Pershing autobusų stoties Paryžiuje trunka apie 1 valandą 15 minučių, tačiau mes atskridome penktadienio vakarą ir Paryžiuje tuo metu buvo siaubingi kamščiai, todėl pervežimas iš oro uosto užtruko daugiau nei 2 valandas . Apsvarstykite tai planuodami savo maršrutą.
Apskritai prancūzai gyvena neskubiai, išmatuotai, moka mėgautis kiekviena savo gyvenimo akimirka, atsipalaidavę sėdi kavinėje, bendrauja tarpusavyje ir ilsisi. Net jei atvykstate į Paryžių turizmo tikslais vieną ar dvi dienas, vis tiek geriau neskubėti-per trumpą laiką negalėsite fiziškai pamatyti visų miesto lankytinų vietų, todėl iš anksto pasirinkite sau įdomų maršrutą ir ramiai sekite jį, o neskubus pasivaikščiojimas po miestą garantuos jums daug malonumo -100%!
Garsioji Triumfo arka (Arc de Triomphe de l ‘ Étoile), kuri turėjo simbolizuoti nenugalimos Napoleono armijos triumfą ir jėgą. Napoleonas pralaimėjo karą Ir buvo ištremtas į Šventosios Elenos salą, o arka liko ir net pamėgo paryžiečius ir Prancūzijos sostinės svečius 😉
Didieji ir mažieji rūmai (Grand Palais ir Petit Palais):
Neįgaliųjų rūmai (Hôtel des Invalides):
Aleksandro III tiltas (Pont Alexandre III):
Perlas ir vienas iš garsiausių Paryžiaus lankytinų vietų yra Luvro muziejus (Musée du Louvre). Šį muziejų kasmet aplanko daugiau nei 10 milijonų turistų, jame yra tokie pasaulinio meno šedevrai kaip Leonardo Da Vinčio paveikslas „Mona Liza”, skulptūra „Venera Milosskaja”, Eženo Delakrua drobė „Laisvė, vedanti žmones” ir daugybė kitų meno kūrinių, kurie tapo viešai prieinami po Luvro atradimo paprastiems gyventojams.
Bilietai į Luvrą (Musée du Louvre) kainuoja 22 eurus vienam asmeniui, vaikams iki 18 metų ir ES piliečiams iki 26 metų įėjimas nemokamas, tačiau reikia pateikti patvirtinamąjį dokumentą. Bilietus geriausia pirkti internetu, kad neprarastumėte laiko ir nesilaikytumėte ilgos eilės į kasą.
Nedidelis triukas: kiekvieną pirmąjį kiekvieno mėnesio penktadienį po liepos 18-00 ir 14 d. įėjimas visiems
Net metro stotis, esanti netoli Luvro muziejaus (Musée du Louvre), gali būti lengvai vadinama meno kūriniu.
Tam, kad geriau apžiūrėtume Paryžiaus įžymybes ir pasiklausytume gido komentarų, šalia Eifelio bokšto nusipirkome bilietus (16 eurų už suaugusį žmogų ir 7,5 euro už vaiką iki 12 metų) ir nuvykome į upių kruizą. Ir nesigailėjome:
2019 m. balandžio mėn. gaisro auka buvo Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre-Dame de Paris). Prieiga prie katedros šiandien , žinoma, yra uždaryta, tačiau akivaizdu, kad objektas aktyviai vykdo remonto darbus – planuojama užbaigti vieno iš Paryžiaus simbolių atkūrimą 2024 m. remonto darbams skirta apie 1 mlrd. eurų. Visa Prancūzija laukia remonto pabaigos, o televizija vis dar aptaria 2019 m. įvykius. „Notre-Dame de Paris” atkūrimas yra tikrai nacionalinis įvykis Prancūzijoje!
Apskritai buvo pastebima, kad 2023 m. gruodį Paryžius jau aktyviai ruošėsi priimti XXXIII vasaros olimpines žaidynes, kurios turi vykti nuo 2024 m. liepos 26 d.iki rugpjūčio 11 d. Daugelis lankytinų vietų buvo iš dalies uždarytos remontui (įskaitant kai kuriuos Luvro muziejaus pastatus (Musée du Louvre), Trocadero aikštę (Le Trocadero et son esplanade), skulptūras aikštėje (Concorde Place de la Concorde) ir net kai kuriuos Eifelio bokšto aukštus (Tour Eiffel)!!!o ant daugelio pastatų jau buvo iškabinti baneriai, sveikinantys sportininkus ir olimpiados žiūrovus.
La Conciergerie pilis yra Teisingumo rūmų komplekso (Palais de Justice) dalis. Iš pradžių pilyje gyveno Prancūzijos karaliai, o po to, kai 1358 m.persikėlė į Luvrą (Louvre), jis buvo naudojamas kaip kalėjimas, čia buvo laikomi vagys, žudikai, politiniai kaliniai ir sukčiai.
Pilies išvaizda išsiskiria iš bendro Paryžiaus architektūros išvaizdos, nes ji buvo pastatyta dar 508 m., taip dar labiau pabrėžiant jos unikalumą ir istorinę vertę.
Na ir kaip be pagrindinio Paryžiaus lankytino objekto-Eifelio bokšto (Tour Eiffel)? Kiekvienas turistas, atvykęs į Paryžių, pirmiausia eina čia, kad padarytų kuo daugiau atmosferos nuotraukų ir nustebintų faktiniu metalo grožio dydžiu.
Pigiausias bilietas į viršūnę kainuos 22,40 EUR vienam suaugusiam žmogui, 11,20 Eur – jaunimui (nuo 12 iki 24 metų), 5,7 EUR-vaikams (nuo 4 iki 12 metų), vaikams iki 4 metų-nemokamai.
Yra tarifai, siūlantys pakilti tik į antrąjį aukštą, ekskursijos su gidu, pusryčiai restorane arba individualus vizitas.
Vakare po saulėlydžio įjungiamas Eifelio bokšto (Tour Eiffel) apšvietimas. Tūkstančiai lempų padengia metalinį grožį auksine šviesa, o kiekvienos valandos pradžioje bokštas pradeda užsidegti baltomis šviesomis, suteikdamas savo išvaizdai iškilmingumą ir eleganciją. Švytėjimas trunka 5 minutes, o nakties metu apšvietimas visiškai išjungiamas-taupymo ir ekologijos labui.
Priešais Marso lauką (Champ de Mars), netoli Eifelio bokšto (Tour Eiffel), yra Trocadero aikštė (Le Trocadero et son esplanade)- viena iš labiausiai turistų lankomų vietų, iš kurios atsiveria puikus vaizdas į Eifelio bokštą (Tour Eiffel). Žmonės iš viso pasaulio čia rengia fotosesijas, vaikšto, ilsisi, perka suvenyrus.
Tačiau ši vieta taip pat būdinga daugybei vagių ir nesąžiningų prekybininkų, parduodančių pigius žemos kokybės suvenyrus už didelę kainą.
Taip pat šalia Eifelio bokšto (Tour Eiffel), Marso lauke (Champ de Mars) ir Trocadero aikštėje(le Trocadero et son esplanade) (didžiausio turistų susibūrimo vietose) yra daugybė sukčių, vadinamųjų „antpirščių”, siūlančių su jais žaisti žaidimą už pinigus ir atspėti, kur yra rutulys. Jūs prarasite pinigus, klausimas yra, kiek. Mums teko tapti liudininkais to, kaip turistę apgavo už 800 eurų, aplink ją susirinko netikri žiūrovai ir šaukė ” Bravo!”raginu didinti palūkanas. Geriau visai nesustoti prie tokių kompanijų, nes sukčiai gali nepastebimai iš jūsų kišenės ištraukti piniginę ar telefoną, kol esate išsiblaškęs ir stebite „žaidimą”.
Daugelis turistų nešioja kuprines priešais save, kad nuolat ją stebėtų.
Tačiau nors buvome labai atsargūs, Paryžiaus sukčiai vis dėlto sugebėjo mus apgauti, o tai įvyko pirmąją mūsų atvykimo dieną.
Iš Pershing autobusų stoties nuvykome į artimiausią Porte Maillot metro stotį, kad nuvyktume į rezervuotą butą.
Metro kasoje nebuvo darbuotojo, ir mes turėjome naudoti automatinį bilietų pardavimo terminalą. Prie mūsų iš karto priėjo baltaodė moteris su metro darbuotojo pažymėjimu ant juostos ir pasiūlė padėti mums įsigyti bilietus terminale. Mes sutikome.
Paryžius yra suskirstytas į transporto zonas, priklausomai nuo atstumo iki centro, ir ši moteris įtikino mus, kad vienkartinis bilietas vienam asmeniui kainuoja 4 eurus, o judėjimas aplink miestą be daugkartinio naudojimo bilietų bus labai nenaudingas. Visas kainas ji rodė bilietų pardavimo automatinio terminalo ekrane. Iš viso keturiems žmonėms daugkartinio naudojimo bilietai kainavo 88 eurus.
Kai sutikome, ji parodė, kaip mokėti už bilietus terminale kortele, tačiau ekrane pasirodė pranešimas apie klaidą. Apmokėjimas nebuvo atliktas. Tačiau moteris paaiškino, kad terminalas sugedęs, šiuo metu neskaito kortelių, todėl ji pagal savo administratoriaus pažymėjimą gali atlikti mokėjimą, o mes atiduosime jai grynuosius pinigus. Mes sutikome. Ji pridėjo savo pažymėjimą ir iš terminalo išėjo bilietai, mes su ja atsiskaitėme grynaisiais ir mes nusileidome į metro ir saugiai pasiekėme išsinuomotą butą.
Kitą dieną paaiškėjo, kad mus apgavo, kai nė po vienu bilietu negalėjome užsukti į metro. Kreipėmės į kasininką ir jis paaiškino, kad mums pardavė bilietus vienai kelionei daugkartinio naudojimo kainomis, o kaina pačiame biliete buvo specialiai nuslėpta:
Buvo apmaudu.
Kai grįžome atgal į oro uostą, mūsų „metro darbuotojos” stotyje nebuvo, bet pastebėjome, kad kiti sukčiai bando apgauti turistus iš Lenkijos, mes priėjome ir viską paaiškinome vaikinams, sukčiai iš karto pabėgo. Vaikinai iš Lenkijos mums padėkojo ir tapo šiek tiek džiaugsmingesni, kad mūsų liūdna patirtis padėjo kažkam išvengti apgaulės.
Paryžius mums labai patiko, tačiau nesaugumo jausmas nuolat buvo ir neleido visiškai mėgautis jo grožiu ir didybe. Paryžiau, mes tikrai tave geriau pažinsime!..